Teostatud projektid
-
20162016
Nivuflow reoveemõõtur Tallinna Sadamale
Tellija: Tallinna Sadam ASTallinna Sadam AS-ile Nivus GmbH Nivuflow 750 reoveemõõturi tarnimine ja paigaldamine DN800 torule koostöös Merko Ehitus Eesti AS-iga 2016. aastal.
Jällegi väga põnev projekt, sest tegemist oli suure diameetriga ning unikaalsest materjalist toruga, milles oli vaja mõõta täpselt Tallinna Vesi AS võrku üleantavat reovett nii väga madala kui keskmise reoveetasemega olukordades.
Sellel objektil mõtlesime välja ja teostasime ka roostevabast terasest paigalduskonstruktsioonide paigalduse. Väljakutse oli ka 1- tonnise siibri paigaldamine väga kitsasse torude vahemikku, aga kõik sai lõpeks edukalt teostatud.
Meie jaoks unikaalne oli ka objektile ja Nivuse mõõteseadmetele antud 5- aastane garantii, mis loodetavasti saab kenasti 2021. aastal juba läbi.
Nivuflow 750 on täpne reoveemõõtur, mis Tallinna Vee ja ka Sadama infoedastuse rõõmuks annab välja mõlema Scada süsteemi jaoks sobivat kahte Modbus signaali. Biit that!
Projekti kenaks jätkuks paigaldasime 2018. aastal sadama territooriumil Nivuflow 750 reoveemõõduseadmed koostöös Nordecon Asiga ka DN400 torule.
Tallinna Sadam AS kasutab samuti meie parimaid RD8100 toru- ja kaabliotimisseadmeid.
-
2013 -
WLM tsoneerimisandurid Rigas Udens’ile
Taastasime 56 WLM tsoneerimisanduri töö Riia linnas
2013 -WLM tsoneerimisandurid Rigas Udens’ile
Tellija: Rigas UdensKohati tundub, et meie ülesanne on lahendada mõõtmisprojekte, mida keegi teine lahendada ei suuda või ei taha
Oleme aastast 2001 igasugu põnevaid mõõtmisprojekte lahendanud alates jõgede mõõtmisest kuni 1200 mm läbimõõduga 8 cm betoonseinaga avariilasu 20 000 m3/h voolukoguse mõõtmine, mis on paras peavalu tänu sõgedalt turbulentsile.
Üks suuremaid ja lemmikprojekte Riias- Rigas Udens Martineki WLM tsoneerimisandurid!
Meie hea partner Rigas Udensiga oleme teinud mitmesuguseid põnevaid projekte. Suurimaks on Martineki WLM andurite projekt, mida sai lükkama hakatud juba ca 2012. aastal.
Kui Läti kohalik ehitaja 2009. aastal paigaldas Riias Martineki tsoneerimisandurid meid kõrvale jättes ja hüdraulika ja paigaldusreegleid jõhkralt eirates, polnud ime, et süsteem praktiliselt kunagi tööle ei hakanud. Siis ei uskunud Riia Vesi inimesed ise ka, et 2013. aastal meie poolt tehtud seadmete olukorra ja võrgu analüüs viib 2017. lepingu sõlmimiseni, mille tulemusena taastasime 56 WLM tsoneerimisanduri töö Riia linnas, nii et kõik andurid töötavad ning saadavad kõigile andmeid tasuta Aqualys tarkvarale.
Käesoleval hetkel on nende WLM andurite mõõtetud andmed ja lisaks ca 20 uue WLM anduri mõõteandmed oluliseks andmeallikaks Rigas Udensi hüdraulilise mudeli koostamisel. Ja nagu kuulda on, meie WLM andurite projekt Rigas Udensiga jätkub ja loodetavasti saab Riia Vesi tulevikus praktiliselt `elava` veevõrgu mudeli!
Selle projekti üks põnevamaid mõõtepunkte on 28 meetri sügavusel asuv mõõtepunkt Daugava jõe all olevas betoonkäigus, kuhu uue anduri paigaldasime 2018 aastal ning kuhu nii mõnigi Riia Vee inimene pääses esimest korda, sest andur asub kõvasti turvatud sadama tsoonis.
Esimene allminek mööda võbisevaid tellingutreppe jääb alatiseks meelde, olin trepil esimene ja taga 10 inseneri, kes kogu konstruktsiooni korralikult liikuma panid. Samas paari tunni pärast oli see mõõtekoht nagu kodu ja seda tänapäevani Ei seganud seegi, et enamuse tööst tegime trampides 330 ja 110 kV kaablitorude otsas. Meie üllatuseks ei ole tohutu magnet- ja elektiväli seganud WLM magnetinduktiivanduri tööd.
Rigas udens kasutab lisaks ka F.A.S.T GmbH lekkeotsimisseadmeid ja Radiodetectioni torude- ja kaablite otsimisseadmeid.